[sigplus] Kritikus hiba: A galéria forrásául szolgáló 2019/HONLAP/hírek/kassák_grafikaest/grafika_est_képek mappát nem egy alapmappához viszonyított relatív útvonallal adta meg.
A Tervezőgrafika Tanszék az idén tematikus félévvel tiszteleg a száz éve megalakult Bauhaus előtt. Az évforduló kiváló alkalmat jelent, hogy hallgatóink jobban megismerjék a XX. század első felének egyik legjelentősebb műhelyét. A diákok a tavaszi félév kurzusain a Bauhausban tevékenykedő művészekkel, az iskola fennállása alatt született művekkel és azok újragondolásával foglalkoznak.
A félév nyitó eseményére február 12-i Grafika Est keretében került sor. Ferkai András építészettörténész, az Elméleti Intézet oktatója bevezető előadásában adott összefoglalást többek között a Bauhaus korszakairól, jelentős alkotóiról, gondolkodásmódjáról, formai eszköztáráról, az oktatásban megjelenő újfajta módszereiről. Földi Eszter művészettörténész, a Nemzeti Galéria munkatársa a grafikai művészekre és alkotásokra fókuszálva mutatta be a Bauhaus jelentőségét. Az első Grafika estet kötetlen beszélgetés és koccintás zárta.
{gallery}2019/HONLAP/hírek/kassák_grafikaest/grafika_est_képek{/gallery}
A Tervezőgrafika Tanszék a tematikus félév lezárásaként májusban a Kassák Múzeumban rendez kiállítást, ahol a Bauhaus100 szemeszter alatt született legjobb hallgatói munkák kerülnek bemutatásra. Ennek előkészítéseként a félév során a tanszék szorosan együttműködik a múzeummal. Február 19-én a múzeum munkatársai - Sasvári Edit művészettörténész, a Kassák Múzeum igazgatója és Csatlós Judit, muzeológus - tartottak tudományos előadást és workshopot, ahol a hallgatók megismerhették a múzeum arculatát, felmérhették a kiállítási tereket és átfogó képet kaptak a múzeum által nyújtott kutatási lehetőségekről.
A következő Grafika Esten Hirschler Róbert, textilvegyész Színelméletek a Bauhausban című előadását március 12-én tartja meg a MOME Z Nagy Auditóriumban.
{gallery}2019/HONLAP/hírek/kassák_grafikaest/grafikaest_galéria{/gallery}
A magyar kreatív ipar fejlesztése, az ágazatban rejlő lehetőségek kiaknázása érdekében az Innovációs és Technológiai Minisztérium (ITM) együttműködési megállapodást kötött...
Két MOME-s alkotás, Buda Flóra Anna Entropia és Tóth Luca Lidérc úr című filmje is szerepelni fog a 2019-es Berlini...
Traub Viktória Sellők és rinocéroszok című 15 perces animációs rövidfilmje január 10-étől végre a magyar mozikban is!
Zserbó néni és galambjai meghódítják Budapestet Váradi Szilveszter animációján.
Voltaire klasszikusának adaptációja eredetileg Kovásznai György festőművész, avantgárd animációs filmes utolsó, be nem fejezett munkája volt. A 14 részes alkotás...